Hva skjer i Evjua i juni?
- Evjua Strandpark
- 3 days ago
- 2 min read
Juni markerer for alvor starten på sommeren her ved vakre Mjøsa – og i Evjua Strandpark er det masse å glede seg til! Enten du er fast gjest, båteier eller nysgjerrig på et besøk i vår idylliske strandpark, finner du her en oversikt over noe av hva du kan oppleve i og rundt Evjua denne måneden:
BRYGGEKONSERT MED NO NAME - LØRDAG 21. JUNI

I år markerer No Name imponerende 25 år som band, og vi feirer samtidig en utrolig milepæl – 20 år med utsolgte bryggekonserter med No Name her i Evjua! Siden den legendariske åpningskonserten i 2005 har No Name fylt brygga år etter år, og nå er det klart for nok en magisk kveld med stemning du bare får på brygga "litt uti" Mjøsa!
De lokale legendene spiller udødelige hits fra de siste tiårene, og du kan være sikker på at hele brygga synger med på "Forelska i lærer’n" og gynger i takt til "The Final Countdown"! Gå ikke glipp av en kveld i Totenvika fylt med live musikk, allsang og fantastisk stemning.
👉 Kjøp billetter før det blir utsolgt på https://www.billetto.no/no-name
👉 Bestill overnatting/camping til konserten på https://booking.evjua.no/
ÅRETS FØRSTE ANLØP - TIRSDAG 24. JUNI

Tirsdag 24. juni får vi æren av å ta imot selveste D/S Skibladner til årets første anløp her i Evjua! Dette er en unik opplevelse verdt å få med seg - det er noe helt magisk når den 168 år gamle ærverdige damen glir til kai.
"Mjøsas Hvite Svane" besøker oss hver tirsdag og fredag kl. 12:20 og 16:50 gjennom hele rutesesongen – fra 24. juni til 17. august. Fra oss kan du være med på tur/retur Eidsvoll fra kl. 12:20, eller ta turen over til Hamar og videre til Kapp/Gjøvik fra kl. 16:50.
👉 Les mer om D/S Skibladner i Evjua på https://www.evjua.no/opplevelser/skibladner
👉 Se rute & kjøp billett på https://www.skibladner.no/
SESONGÅPNING MJØSAS ARK & STENBERG FRILUFTSMUSEUM - LØRDAG 21. JUNI

Lørdag 21. juni åpner to av Mjøsmuseets flotte besøkssteder for sommersesongen. Kun ca. 15-20 minutter fra Evjua Strandpark!
Mjøsas Ark på Kapp Melkefabrikk
Åpent onsdag til søndag kl. 12–16 gjennom hele skoleferien. Her kan du oppleve spennende utstillinger om livet i, ved og på Mjøsa – midt i det historiske fabrikkområdet på Kapp.
👉 Les mer om Stenberg Friluftsmuseum på https://www.evjua.no/opplevelser/stenberg-friluftsmuseum
Stenberg Friluftsmuseum på Bøverbru
Omvisninger onsdag til søndag kl. 14 frem til og med 17. august. Bli med på en guidet tur gjennom den autentiske amtmannsgården og få et innblikk i livet på bygda på 1800-tallet.
👉 Les mer om Mjøsas Ark på https://www.evjua.no/opplevelser/mjosas-ark
MÅNEDENS AKTIVITET: GÅRDSVEIENE I TOTENVIKA

Opplev det vakre og levende kulturlandskapet i Totenvika til fots eller på sykkel. Gårdsveiene slynger seg gjennom åkre, skoger og idylliske tun, og gir deg nærkontakt med naturen og landbruket i den frodige grønnsaksbygda.
Her får du ro og utsikt i skjønn forening – med vakre blikk over Mjøsa og en lun atmosfære langs veiene mellom gårdene. Enten du er ute etter en kort rusletur eller en lengre oppdagelsesferd på to hjul, er dette et perfekt utgangspunkt.
👉 Se kart & mer info om gårdsveiene på https://www.evjua.no/opplevelser/gardsveier
👉 Se full oversikt over aktiviteter på www.evjua.no/opplevelser